+090 212 243 66 17

VERİMDER UYARIYOR: ISI YALITIMI İÇİN BİNAYA UYGUN DOĞRU MALZEME SEÇİN

Her geçen gün azalan enerji kaynaklarımızı daha verimli kullanabilmenin yollarına ilişkin farkındalık oluşturmayı temel misyon olarak belirleyen Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği - VERİMDER, 2018 yılından bu yana Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği Anadolu Buluşmaları’na devam ediyor. Anadolu Buluşmaları’nın dokuzuncu durağı olan Gaziantep’te, enerji verimliliğinin yapı taşlarından ısı yalıtımında kullanılacak malzemenin önemi üzerinde duruldu. Toplantıda, enerjinin verimli kullanılmasının yanı sıraısı yalıtım malzemesi seçiminde dikkat edilmesi gereken detaylar da paylaşıldı.

Devamını Oku

VERİMDER ANADOLU BULUŞMALARI’NIN ÜÇÜNCÜSÜNÜ İZMİR’DE DÜZENLEDİ

Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği - VERİMDER, tüm Türkiye’de başlattığı enerji tasarrufu ve ısı yalıtımı seferberliğine, İzmir’de düzenlediği toplantı ile devam etti. Enerji verimliliği alanındaki yasal olmayan uygulamalara dikkat çekilen toplantıda; kamuoyu tarafından son dönemlerde gündemde olan Enerji Kimlik Belgesi(EKB) konusu ele alındı.

Devamını Oku

PROF. DR. EMRE ALKİN: 'BİNALARIN YÜZDE 85'İ ENERJİ VERİMLİLİĞİNE UYGUN DEĞİL'

Sadece Türkiye’nin değil tüm dünya ülkelerinin ana gündem maddelerinden biri olan enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla kurulan Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği – VERİMDER, dernek çalışmalarına hızla başladı. Enerji verimliliği, enerji tasarrufu ve ısı yalıtımı konularında, tüketici hak ve sorumluluklarını gözetmenin yanı sıra çalışmalarında ilgili kamu kurumları, bürokrasi, üniversiteler, medya, inşaat ve enerji sektörleri arasında bilgi akışı ve eşgüdümü sağlamayı hedefleyen VERİMDER, tüm Türkiye’de gerçekleştireceği toplantılarına başladı. Anadolu Buluşmaları adı verilen toplantısının ilki Samsun’da gerçekleştirildi.

Devamını Oku

"EVDE" ÜRÜNLERİNİN LANSMANINI GERÇEKLEŞTİRDİK!

Müşterilermizden Maysa Gıda, birbirinden lezzetli, kolay ve sağlıklı ürünleri nasıl kendim yaparım diyenler için “EVDE” serisi ürün gamından peynir, probiyotik yoğurt, kefir mayasının yanı sıra keçiboynuzlu çikolata ve glütensiz ekmek hazırlama setini de tüketici ile buluşturuyor. EVDE ürün serisinin lansmanı Çağla Şikel'in de katılımıyla gerçekleştirildi.

Devamını Oku

YAPILARDA ENERJİ VERİMLİLİĞİ DERNEĞİ VERİMDER KURULDU

Enerji verimliliği ve tasarrufu konularında farkındalık projeleri oluşturacak “Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği” (VERİMDER) faaliyete geçti. Amaç, Türkiye’de enerji verimliliği hedefi için kamuoyunda farkındalık yaratmak. VERİMDER, “ısı yalıtımı, enerji verimliliği ve enerji tasarrufu” konularında, tüketici hak ve sorumluluklarını gözetmenin yanı sıra çalışmalarında ilgili kamu kurumları, bürokrasi, üniversiteler, medya, inşaat ve enerji sektörleri arasında bilgi akışı ve eşgüdümü sağlamayı hedefliyor.

Devamını Oku