"EVDE" ÜRÜNLERİNİN LANSMANINI GERÇEKLEŞTİRDİK!

                                                                   
EVDE YENİ ÜRÜN SERİSİ: Çikolatadan Peynire, Kefirden Probiyotik Yoğurda  Artık “Evde” İle Çok Kolay  

Maysa Gıda, birbirinden lezzetli, kolay ve sağlıklı ürünleri nasıl kendim yaparım diyenler için “EVDE” serisi ürün gamından peynir, probiyotik yoğurt, kefir mayasının yanı sıra keçiboynuzlu çikolata ve glütensiz ekmek hazırlama setini de tüketici ile buluşturuyor.
 

Türk gıda sektöründe 26 yıllık deneyimi, gerçekleştirdiği Ar-Ge ve inovasyon projeleri ile adından söz ettiren Maysa Gıda, yeni piyasaya çıkardığı “EVDE” serisindeki ürünleri 27 Şubat 2018 tarihinde Grand Hyatt Otel’de düzenlediği basın toplantısında tanıttı. Toplantıya; Maysa Gıda Genel Müdürü Nurdan Baloğlu ve ünlü sunucu Çağla Şikel katıldı.
  “Ev yapımı” olan ürünlere rağbetin gün geçtikçe arttığına değinen Maysa Gıda Genel Müdürü Nurdan Baloğlu; Maysa Gıda altında kurulan “EVDE” markası ile evlerinde farklı lezzet arayanların ve mutfağını hobi alanına çevirenlerin ihtiyaçlarını karşılayacak sağlıklı ve pratik evde ürün setlerimizi geliştirdiklerini vurguladı.  

ANTİBİYOTİK ÇAĞI BİTTİ! PROBİYOTİK ÇAĞI BAŞLIYOR!
 

İlk etapta peynir, probiyotik yoğurt, kefir maya setlerini piyasaya çıkartacaklarını söyleyen Baloğlu, “Amacımız herkesi kolay ve pratik yapabileceği sağlıklı gıdalar ile buluşturabilmek. Özellikle yoğurdumuzun içeriğinde bulunan sağlık kaynağı olan probiyotiğin öneminin farkındayız.  Toprakla uğraşmıyor olmamız, doğadan uzaklaşmamız, bizi probiyotiklerden de uzaklaştırdı. Şehirleşme ve nüfus artışı nedeniyle bu kaçınılmaz bir süreçti. Ama insanoğlu yararlı bakterilerin farkına vardı. Antibiyotik çağı bitti! Probiyotik çağı başlıyor. Bugün probiyotiklerin kanser tedavisinde dahi kullanılabileceği konusunda çalışmalar yapılmakta. Ama insanlar probiyotiği ilaç olarak almak istemiyorlar. Evde yoğurt yaparken probiyotikli maya kullanımı sayesinde doğal yollarla alamadığımız probiyotiği de almış oluyoruz.” diye konuştu.
 

“EVDE YAPILACAK ÜRÜNLER PAZARININ EN BÜYÜK OYUNCUSU OLACAĞIZ”
 

Probiyotik yoğurt, peynir, kefir, çikolata, ekmek gibi geniş skaladaki ürün yelpazesi ve kaliteli tadı ile “evde yapılacak ürünler” pazarının en büyük oyuncusu olmaya aday olduklarını da söyleyen Baloğlu; “Önümüzdeki dönemde yerli olan markamızın global pazardaki payını büyütebilmek adına farklı çalışmalar planlıyoruz. Şu an için Ortadoğu, Balkan ülkeleri ve Rusya’ya ihracat yapıyoruz. Ancak yakın zaman içerisinde farklı coğrafyalarda da ürünümüzü ihracat edeceğiz. Bunun için de fuar organizasyonları gibi kısa vadede geri dönüş alabileceğimiz etkinliklere katılacağız” dedi.   Yeni ürünlerinin yanı sıra tesis ve alt yapı alanında da yatırımlarının olduğuna değinen Balcıoğlu, İzmir Tire’de 15 dönümlük arazide yeni bir inşaata başlamayı planladıklarını ve yapılacak yatırımlar ile bulundukları şehirlerde önemli oranda istihdam yaratmayı hedeflediklerini belirtti.  

ÇİKOLATA SETİ İLE ÜRÜN GAMINI GENİŞLETECEK
 

Probiyotikli yoğurdu, kefir, peynir seti ile birlikte ürün gamını her geçen gün geliştiren “Evde” keçiboynuzu pekmezi içeren çikolata seti ve özellikle küçük çocuk ve bebek beslenmesinde kullanılabilen Yomini probiyotik yoğurt mayası da “Evde” serisinin en yeni üyeleri. Glütensiz ekmek yapımı seti gibi farklı ürünleri de çok yakında tüketici ile buluşturacak.